Příběh Pubu

Všechno to začalo v roce 2014, kdy si dva kamarádi nadšení světem řemeslného piva řekli, že spolu otevřou hospodu. A když dva kamarádi, Honza přišel s tím, že by se mohla jmenovat pub U Dvou přátel. A tak se stalo. Našli útulný, trochu zastrčený, prostor v brněnských Žabovřeskách na adrese Tábor 25 a kopli do vrtule. Od té doby se v „obýváku“ na Táboře prohnalo hodně přes 1000 různých piv.

Honza měl v té době za sebou odšlapáno přes 10 let v gastru, Ben sice ne, ale měl chuť se do toho vrhnout. Po poměrně krátké etapě se jejich cesty rozešly. 

Rok 2017 přinesl dva milníky v historii pubu. Honza s parťákem Martinem poprvé představili svou novou značku létajícího pivovaru Brewniverse. Tomu předcházelo období homebrewingu, který logicky přerostl v touhu přenést recepty vařené doma v hrnci do varny kamenného pivovaru. 

Ten den připadl na 25.2.2017, kdy se Honzovi narodila první dcera Jolana. Nebyla lepší příležitosti, jak to oslavit, než první navařené pivo pojmenovat právě po ní. Jolana byla 14 % Red Rye IPA a dodnes ji jednou ročně, vždy k tomuto datu, opakujeme. 

Další metou roku 2017 bylo 12.9.2017, kdy Honza ke třetímu výročí pubu otevírá druhou pobočku v centru města na adrese Dominikánská 11. Tam jsme v roce 2022 spojili síly s legendární burgrárnou Burger Inn. Najednou jste si tedy mohli dopřát nesmrtelné kombo - burger a řemeslné pivo. Jenže to s sebou neslo i jeden problém. Vyšlo najevo, že vzduchotechnika prostor nebyla zdaleka dostačující a setrvávající problém nebylo možné vyřešit jinak, než stěhnováním. A tak v dubnu 2023, po šesti letech,  zavíráme Dominikánskou, abychom našli nový domov na adrese Beethovenova 7, tedy jen pár desítek metrů od původní základny. Připravili jsme tak pro vás pohodlnější, větší prostor, vyladili tuny detailů, získali větší kuchyň, rozšířili nabídku jídla a zvedli počet čepovaných piv ze sedmi druhů na deset.  A ten kolotoč se nezastavil doteď. 

 

Co u nás najdeš nad rámec klasické hospody?

 Zaměřujeme se na tap takeover večery, tedy formát, kdy k nám přijede sládek z vybraného pivovaru, svým pivem obsadí všechny naše kohouty a následně představuje pivovar a daná piva. Tedy máte možnost zeptat se na vše, co by vás zajímalo, člověka nejpovolanějšího. 

Výjimkou u nás nejsou živé koncerty. Jsme rádi, že k nám jezdí umělci z celého světa. Od Jižní Afriky, před Izrael a Finsko až po Americké písničkáře. 

Rádi taky premiérujeme naše Brewniverse piva. Prostě, příležitost na mejdan si hledáme sami.  

Zpět do obchodu

#jedemevpivu